Atölye 20 Buluşma Noktası

Kültür Sanat Etkinlik ve Organizasyon, Atölye Çalışmaları

Atölye20- Buluşma Noktası, heykeltraşlar Sevgi ve Hayri Karay’ın 1992’den beri aktif olan demir, ahşap heykel ve imalat atölyesinde 2016 yılında, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Deniz Coşkun’un da katılımı ile  faaliyetlerine başlamıştır. Uzun yıllardır heykel, üretim ve imalat atölyesi olarak kullanılmakta olan mekan, eğitim ve atölyeler için uygun hale getirilmiştir. Tavan ses izolasyonlu, müzik aletleri ve ses sistemi, projeksiyon ve perde, tuvalet ve mutfağı bulunan özel tasarımlı duvarsız 160 m2 alan, sergi, sanat ve felsefe sohbetleri, sinema atölyeleri, müzik dinletileri, yemekli davetlere ev sahipliği yaparken, üst kattaki tam teşkilatlı ahşap ve demir atölyesinde, bünyesindeki sanatçı, ustalar ve konusunda uzman konukları ile birlikte; tasarım, ahşap, demir, desen ve temel heykel atölyeleri, ve çeşitli sanat yöntemlerinin birleştirildiği atölyeler yapılmaktadır. Üst kattaki çalışmalarımız aktif bir atölye atmosferinde gerçekleştirilmektedir.

Atölyemiz 4 Levent Metro durağına 5 dakikaklık yürüme mesafesindedir. Sokağımızda profesyonel hizmet veren otopark mevcuttur.

Atölyeler:

  • Çamur Heykel ve Desen Atölyesi
  • Demir Heykel
  • Kendin Tasarla Kendin Yap
  • Ahşap Heykel
  • Beton
  • Epoksi
  • Çocuklarla Sanat
  • Portfolyo ve Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık

 

Programlar:
Sinema Seminerleri, Felsefe Seminerleri, Sanat Konuşmaları

Etkinlikler:
Müzik Dinletileri, Sergi, Yemekli ve Müzikli Davetler, Toplantılar

Atölye 20 Ekibimiz

Sevgi Karay

1965 yılında Almanya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi Adana’da tamamladı ve sonra 1986-1991 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi-Güzel Sanatlar Akademisi Heykel Bölümünde okudu. İlk kisisel sergisini 1993 yılında Artisan Sanat Galesinde açtıktan sonra çok sayıda kişisel ve karma sergiler hazırladı. 1999 ve 2001 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi, Sahne Görüntü ve Tiyatro bölümünde malzeme dersleri verdi. 1992’de eşi Hayri Karay ile beraber Karay Dekorasyon adıyla atölyesini kurdu. Burada hem heykel çalışmalarına hem de kendi tasarladığı dekoratif objelerin ve mimari dekorasyon elemanlarının üretimine, Atölye 20’ de demir heykel ve çamur heykel dersleri vermektedir.

Deniz Coşkun

1978’de İstanbulda doğdu. 1996’da Tarsus Amerikan Koleji’nden, 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldu. 2003 yılında kendi şirketini kurana kadar yurt içi ve yurt dışında çeşitli firmalarda 3 boyutlu modelleme , karakter tasarımları ve animasyonlar yaptı. 2016 yılına kadar kendi kurduğu Ka-BUM! Görsel Sanatlar ve RENDERPARK şirketlerinde dijital medya alanlarında projeler geliştirdi ve uyguladı.

2016 yılında Sevgi Karay ile Atölye20 Buluşma Noktası’nı kurdu. Burada Kültür-Sanat alanında projeler geliştirmekte ve yürütmektedir.

2017 yılında Almıla Karay ve Can Duru’yu da yanına alarak  Gezici Atölye Projesi ile, karavanla Türkiye’nin sahil şeritlerini dolaştı, çocuklara ve gençlere ücretsiz tasarım atölyeleri düzenledi.

Deniz Coşkun, Atölye20’de çocuklara özel tasarım atölyeleri geliştirmekte, ve ayrıca yetişkinler için malzeme araştırması yapmakta ve uygulama yöntemleri geliştirmektedir.

 

 

Meliha C. Yıldar

1979 Adana doğumludur. 2002 yılında ODTÜ Sosyoloji bölümünden mezun olmuş, 2003’te Bilkent Universitesi Siyaset Bilimi Masterını tamamlamıştır. 2007 yılında Berlin Frei Üniversitesi Kültür ve Medya Yönetimi programından mezun olup 2012 yılına kadar aynı üniversitenin Kültür ve Medya Enstitüsü İstanbul ofisini yürütmüştür. 2013 yılından beri Kültür Yöneticisi olarak çeşitli projelerde çalışmaya devam etmektedir .

Hayri Karay

Hasan Yıldırım

1973 yılında İstanbul’da doğdu. 1992 yılında Alibeyköy Endüstri Meslek Lisesinden Metal ve Teknik Resim uzmanı olarak mezun oldu. Çalışma hayatına  1986 yılında metal atölyelerinde başladı. 1996 yılından beri Sevgi ve Hayri Karay ile beraber çalışmaktadır. 2016’dan beri hem Karay Dekorasyon, hem de Atölye20’de ustabaşı olarak devam etmektedir.

Ferhat Özgök

1979 yılında Adana’da doğdu. 1995’te Ceyhan Endüstri Meslek Lisesinden Metal ve Teknik Resim bölümlerinden mezun oldu. 1996’da İstanbul’a gezmeye geldi, Sevgi Karay ve atölye ortamı ile tanıştı. Karay Dekorasyon’da çalışmaya başladı ve kısa İstanbul gezisi daimi oldu : )

Atilla Saban

1997 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladıktan sonra 2016-2021 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümün de eğitimine devam etti. İlk kişisel sergisini 2017 yılında Karlan&Dein Art Gallery’ de açtıktan sonra bir takım karma sergilere hazırlandı. Akademi eğitimi devam ederken ressam Mahir Güvenin asistanlığını yaparken aynı zamanda orada bulunan öğrencilere eğitim verdi. Bu sürecin yanı sıra Selahattin Aydın, Süleyman Çağlayan, Yusuf Ziya Aygen, Oğuz Ege gibi bir çok sanatçı ile çalıştı. Şu anda çalışmalarına Atölye20 Kültür ve Sanat Buluşma Noktası’nda devam etmektedir.

  • Sepetiniz boş...