Tershane-i Amire'de Çağdaş Sanat

Günümüzde hala aktif olarak kullanılan ve dünyanın en eski tersanesi olan Haliç Tersanesi’nde ”Tersane-i Amire’de Çağdaş Sanat” projesinde Sevgi Karay ve Atölye20 ekibi olarak, değerli heykeltraşlarımız Kemal Tufan, Ayla Turan, Bahadır Çolak, Kadriye İnal, İlker Yardımcı ve Bülent Çınar ile bir araya geldik. Kemal Tufan’ın küratörlüğündeki bu projede İstanbul’un kent kimliğine önemli bir değer katacak sanat eserleri hazırlamak için 12 Ekim 2020’den 28 Ekim 202’ye kadar çalışmalar sürdürdük.

Maison & Objet

Sevgi ve Hayri Karay’ın katıldığı Fransa’da yer alan Maison et Objet fuarı, iç tasarım ve dekorasyon konusunda büyük bir Fransız ticaret fuarıdır. İki yılda bir Paris Nord Villepinte Sergi Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, “iç tasarım için en önemli 3 Avrupa etkinliği” arasında yer almaktadır.

6. ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı

Sevgi Karay ve öğrencileri Nilüfer Şatana, Emel Güneş, Pembe Tüzüner ve Özlem Başer’in katıldığı 6. ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda bu seneki tema ”sahiplenme” olarak bellirlendi. ”Sahiplenme” teması, sanatçının kendi anlayışıyla çevresini sahiplenme sürecini, bu durumda yarattığı düşündürücü eserlerini ve gerekse sanatın toplum tarafından sahiplenmesini sanat dünyasının gündemine getirdi.

ARTANKARA 2020

  • Sepetiniz boş...