Yağlıboya Resim Atölyesi

Yağlıboya resim atölyesi 

Yağlıboya resim, sanatçının duygusal ifadesini yansıtabileceği bir ortamdır. Atölyede katılımcılara kendi kişisel ifadelerini bulmaları ve eserlerine bu ifadeyi yansıtmaları için fırsat tanınır.

Bu atölyeler, sanatseverlere yaratıcılıklarını ifade etmek ve kendilerini sanatsal olarak geliştirmek için mükemmel bir eğitim ortamına olanak tanıyor. Bu atölye, katılımcıların farklı teknikleri öğrenmeleri ve uygulamaları için bir fırsat sunar. Katılımcılara kendi eserlerini yaratmaları için ilham kaynakları ve konu seçimi konusunda rehberlik edilir. Doğadan ilham almak, portre çizmek, soyut sanat denemek gibi farklı yaklaşımlar teşvik edilir.

Yağlıboya eğitim programımız:

Atölye çalışmalarımız, katılımcılara yağlıboya temel malzemele ilkeleri dışında, fırça darbeleri, perspektif, ışık-gölge efektleri, dokuların oluşturulması ve resimin en önemli konularından biri olan kompoziyon ilkeleri gibi konular uzerine yoğunlaşmayı hedefliyor. Katılımcılarımızın kendi ve diğer katılımcıların çalışmalarını eleştirel bir bakış açısıyla değerlendirmeleri teşvik ederek, öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu sayede, sanatın farklı yönlerini keşfetmek ve öğrenmek isteyen herkes için harika bir ortam sunuyoruz. Bu atölyeler, sanatseverlere yaratıcılıklarını ifade etmek ve kendilerini sanatsal olarak geliştirmek için mükemmel bir eğitim ortamına olanak tanıyoruz.

 

 

Kullanılan Malzemeler : Yağlıboya, fırça, spatula, tuval, terebentin, keten yağı

Yapım teknikleri: Renk Teorisi ve Uygulama, palet çalışması, renk çarkı, renk uyumu kuralları, desen, kompozisyon ilkeleri

Eğitim Dili: Türkçe, Almanca, İngilizce, Farsça

Eğitmenler : Nazanin Nankeli

 

Atölyemiz her hafta Çarşamba ve Pazar günleri 12:00 – 17:00 saatleri arası yapılmakyadır.

Yağlıboya atölyesine katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İletişim

1987 yılında İran’da doğdu. 2015 yıllında Tahran Üniversitesi göresel sanatlardan mezun oldu. Karma sergilere katıldı. Ahmet Nejat ve Sevgi Karaydan gibi sanatçılardan eğitim aldı. Her iki sanatçının yanında asistanlık yaptı. Şu anda çalışmalarına Atölye20 Kültür ve Sanat Buluşma Noktası’nda devam ediyor.

Yaş Grubu: 15 ve üstü

Katılımcı Sayısı: 8

0212 325 5002

  • Sepetiniz boş...