Kil Heykel Atölyesi

Bir hobiden fazlası, çamur heykel atölyesi 

ister hobi olarak ister profesyonel olarak heykel yapma hedefi ile başlayın, Atölye20 heykel atölyesinde hayal gücünüzü ve el becerinizi birleştirerek kendinize ait özgün işler ortaya koyabilirsiniz. 

Haftada bir gün 6 saat atölyede çalışma imkanı ile çalışmalarınız üzerinde daha fazla yoğunlaşma ve ilerleme kaydedebilirsiniz ve heykel sanatını derinlemesine yaşayabilirsiniz. 

Heykel dersleri dahilinde çizim eğitimine de yoğunlaşıyoruz. 

Heykel çalışmasına giriş yapmadan önce elin eğitimi kadar gözün eğitimini de geliştirebilmek, heykel üretimine katkıda bulunması için karakalem çizim eğitimini heykel eğitiminden ayırmıyoruz.  

Öğrencinin hem 3 boyutlu olan yapısını rahat çözümleyebilmesi hem de heykelin planlarını görmeye yardımcı olması ve göz eğitimini desteklemesi için karakalem çalışmalarına da heykel eğitim programının içerisinde yer veriyoruz.

Heykel eğitim programımız:

Heykel çalışmalarına, kullanılacak malzeme olan kil ile tanıştıktan sonra geometrik şekillendirme, oran orantı, objeden ölçü alma konularıyla başlayıp artistik anatomi ile devam edilmekte. Sürecin içerisinde ya da devamında -öğrencinin hazır olmasına göre- öğrencinin istediği özgün üretimlere geçilmekte. 

Akademik bir çalışma modeli ile ilerlediğimiz için her dönem, canlı modelden heykel çalışma derslerine de yer vermekteyiz. Bu sayede öğrenci hem bir figür yapımını tam anlamıyla deneyimlemiş oluyor hem de anatomi çalışmasını pekiştirebiliyor. 

 

Kullanılan Malzemeler : Kil, alçı, kağıt, kalem, füzen, beton

Yapım Teknikleri : Desen, kil ile form vermek, kalıp alma-döküm teknikleri

Eğitmenler : Sevgi Karay – Heykeltraş, Paria Pahlevani – Heykeltraş

Eğitim Dili: Türkçe, Almanca, İngilizce, Farsça

Atölyemiz her hafta Perşembe ve Pazar günleri 11:00 – 17:00 saatleri arası yapılmakyadır.

Heykel atölyesine katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İletişim

Atölye20 Buluşma Noktası’nın da kurucularından olan Sevgi Karay 1965 yilinda Almanya’da doğdu.  İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı ve sonra 1986-1991 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi-Güzel Sanatlar Akademisi Heykel Bölümünde okudu.  Ilk kisisel sergisini 1993 yılında Artisan Sanat Galesinde açtı.  1999 ve 2001 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi, Sahne Görüntü ve Tiyatro bölümünde malzeme dersleri verdi. 1992’de eşi Hayri Karay ile beraber Karay Dekorasyon adıyla atölyelerini kurdular.  Burada hem heykel çalışmalarına hem de kendi tasarladığı dekoratif objelerin ve mimari dekorasyon elemanlarının üretimien devam etmektedir. Ayrıca 2016 yılından beri Atölye20’de heykel eğitimleri vermektedir.
1985 yılında İran’da doğdu. 2018 – 2023 yılları arasında Marmara Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümün de eğitimine devam etti. Mustafa Özel atölyesinde resim eğitimi aldı. Akademi eğitimi devam ederken Sevgi Karay, Çağrı Saray,  Ayla Turan ve Kemal Tufan’ın asistanlığını yaptı.  Eğitimi sırasında yarışmalara katılıp ödüller aldı. Karma sergilere katıldı.  Şu anda çalışmalarına Atölye20 Kültür ve Sanat Buluşma Noktası’nda devam etmektedir.

Yaş Grubu: 15 ve üstü

Katılımcı Sayısı: 8

0212 325 5002

  • Sepetiniz boş...