ArtContact Çağdaş Sanat Fuarı

ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı‘nda çalıştığımız Atis Fuarcılık ile bir kez daha ArtContact Çağdaş Sanat Fuarı‘nda bir araya geldik.

Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde, 1-5 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenen fuara, heykeltraş Sevgi Karay önderliğinde ve Emre Baloğlu küratörlüğünde düzenlediğimiz sergi ile katıldık.

Sevgi Karay, Almıla Karay, Arzu Ertekin, Atilla Saban, Banu Özarslan, Duygu Ergör Baur, Emel Güneş Atagün, Neslihan Demircioğlu, Nilüfer Şatana, Özlem Başer, Pembe Tüzüner, Sebahat Necef, Şule Zeybek ve Yeliz Polat pandemi döneminde Atölye20’de üretikleri demir ve bronz heykelleri sergileme imkanı buldu.

Zorlu ve sert hava koşullarına rağmen ziyaretçilerimiz bizi yalnız bırakmadı. Farklı disiplinlerden birçok sanatçı ile de tanışma imkanı bulduğumuz, çok keyif aldığımız ve devamını bekleyeceğimiz bir fuar oldu bizler için.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek Kaya İmamoğlu’nun da katılımını görmek bizleri çok mutlu etti.

Fuar ile İlgili Bağlantılar: 

Art Contact İstanbul İnstagram Sayfası

İstanbul’un Yeni Çağdaş Sanat Fuarı: ArtContact İstanbul Kapılarını Açtı” CumhuriyetTV Video

ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı Açıldı” NoktaTV Video

 

Elgiz Müzesi 13. Teras Sergisi

Elgiz Müzesi‘ndeki 13. Teras sergisinde genç heykel sanatçılarını desteklemek ve heykel sanatına yeni bir sergileme alanı kazandırmak amacıyla ilk 2012 yılında başlamıştır.

12 Temmuz- 23 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşen “Gelecek Zaman” temalı sergiye Sevgi Karay’ın öğrencileri Atilla Saban, Neslihan Demircioğlu ve Nilüfer Şatana heykelleriyle katılım gösterdi. Öğrencilerimizin heykelleri, 113 sanatçının 144 yapıtla başvurduğu sergide Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel, Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur ve Can Elgiz’den oluşan danışma kurulu tarafından seçildi ve seçilen 48 heykel arasına girdi.

“Gelecek zaman fiilin eylem halidir, söylenenin ötesine geçer ve gerçekleşmesi istenen için mücadele edilen bir yolculuğa dönüşür. Gelecek tasavvuru, geçmiş ve şimdinin biriktirdiklerini ileriye taşımanın, deneyim ve belleği kullanarak yeniyi inşa etmenin, görme biçimlerini ve bakış açısını sınırın ötesine aktarmanın bir aracıdır. Dili, malzemeyi, zamanı, mekânı ve alışılageleni dönüştürme, değiştirme arzusudur. Gelecek zaman teslim olunan değil hayal kurduran, tasarlanandır; umuda doğru yol alabilmek, yaşama dört elle sarılmaktır.” (Elgiz Müzesi’nden alıntılanmıştır.)

Sergi ile İlgili Bağlantılar:

Elgiz Müzesi İnstagram Sayfası

Artful Living Sayfasının Yayınladığı Haber

 

  • Sepetiniz boş...