Bıçak Atölyesi

Bıçak Atölyesi Programı:

Katılımcılar kendi tasarımından/çiziminden başlayıp, kabza ve liner seçimi ile devam ediyor. Dersler boyunca, dövme ya da kesme işlemi ile bıçağın nasıl şekkillendiğine dair teknikler işleniyor. Derslerin devamında, ağız açımı, metalin sertleştirme ve yumuşatması anlatılıyor. Bıçağın metal kısmı, istenirse “Stonewash” ile finalize ediliyor.
Bu aşamadan sonra kabzayı bıçak ile oturtma/yapıştırma aşamasına geliniyor. Kabzanın şekillendirilmesi ve istenilen yüzeye zımparalanması, temizlik, yağlama ve “Finish”
İle bıçak son haline getiriliyor.

Tüm bu aşamalarda bire bir eğitmen eşliğinde ve gözetiminde yapılıyor.Kullanılan malzemeler :
80CrV2 karbon çeliğinden 23-24cm el yapımı katılımcının özel tasarımı bıçak, metal tercihe göre dövme çelik ya da “Stock Removal” ( Lama’dan kesim ), kabza için kullanılacak ahşap, epoksi veya liner

Yapım Teknikleri : Bıçak tasarımı, biçak yapımında kullanılan tüm ekipmanla ilgili eğitim

Program Süresi: 4 ders ( 20 saat )

Eğitmenler : Emre Baloğlu

Eğitim Dili: Türkçe, Almanca, İngilizce, Farsça, İtalyanca

Biçak atölyemiz 11.00-17.00 saatleri arası yapılmaktadır.

 

Bıçak atölyemize katılmak ve özel programınızı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İletişim

1990 yılında doğan Emre Baloğlu, Galileo Galilei İtalyan Lisesi’nden 2009 yılında mezun olduktan sonra, İtalya’da NABA’da Görsel Sanatlar ve Resim bölümünü en yüksek dereceyle (Cum Laude) tamamladı. Sound Design sertifika programını bitirdi, Advanced Course in Art Markets kursunu bitirdikten sonra Curatorial Studies and Visual Arts master programından mezun oldu. Yanı sıra defilelere, moda ve diğer sektörlere müzik ve ses tasarımı yaptı ve hala da yapmaya devam ediyor. 2021 yılında İstanbul’a geri dönüş yaptığından beri Atölye20’de Bıçak Eğitmeni olmakla beraber heykel ve resim çalışmalarına devam etmektedir.

Yaş Grubu: 15 ve üstü

Katılımcı Sayısı: 8

0212 325 5002

  • Sepetiniz boş...