Gençlerle Sanat Atölyesi

Atölye 20’de gençlerle sanat:

Çocukların ve gençlerin hayalgücünü özgür ve yaratıcı olarak kullanabileceği atölyemize hoş geldiniz.
12- 17 yaş grubuna yönelik oluşturduğumuz ‘Gençlerle Sanat Atölyesi’nde çocuklar ve gençlerin ilgi alanlarını bulmasını teşvik ediyor, yaratıcılıklarını kullanmalarını ve geliştirmelerini destekliyoruz.

Atölye eğitmenlerimizin farkllı materyal ve sanat tekniklerine hakim olması ise gençlerin farklı materyelleri deneyimlemelerine alan açıyor.

Gençlerle sanat atölyesinde deneyimlenebilecek teknikler:
Baskı resim
Maket yapım
Yağlıboya resim
Suluboya
Heykel
Epoksi obje
3d print ve fotograf

Atölye sürecinde eğer gençlerin özellikle öğrenmek istediği ya da ilgilendiği bir teknik olduğunda, özel programlar tasarlanmaktadır.

 

Eğitim Dili: Türkçe, Almanca, İngilizce, Farsça

Eğitmenler : Deniz Coşkun – Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Atilla Saban – Heykeltraş

Atölyemiz gençlerle buluşup yüzyüze yaratıcı ve eğlenceli bir ortamda sanat etkinliği düzenlemektedir.

Atölyemizin etkinliğine katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İletişim

Deniz Coşkun

1978’de İstanbulda doğdu. 1996’da Tarsus Amerikan Koleji’nden, 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldu. 2003 yılında kendi şirketini kurana kadar yurt içi ve yurt dışında çeşitli firmalarda 3 boyutlu modelleme , karakter tasarımları ve animasyonlar yaptı. 2016 yılına kadar kendi kurduğu Ka-BUM! Görsel Sanatlar ve RENDERPARK şirketlerinde dijital medya alanlarında projeler geliştirdi ve uyguladı.

2016 yılında Sevgi Karay ile Atölye20 Buluşma Noktası’nı kurdu. Burada Kültür-Sanat alanında projeler geliştirmekte ve yürütmektedir.

2017 yılında Almıla Karay ve Can Duru’yu da yanına alarak  Gezici Atölye Projesi ile, karavanla Türkiye’nin sahil şeritlerini dolaştı, çocuklara ve gençlere ücretsiz tasarım atölyeleri düzenledi.

Deniz Coşkun, Atölye20’de çocuklara özel tasarım atölyeleri geliştirmekte, ve ayrıca yetişkinler için malzeme araştırması yapmakta ve uygulama yöntemleri geliştirmektedir.

 

Atilla Saban

1997 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladıktan sonra 2016-2021 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümün de eğitimine devam etti. İlk kişisel sergisini 2017 yılında Karlan&Dein Art Gallery’ de açtıktan sonra bir takım karma sergilere hazırlandı. Akademi eğitimi devam ederken ressam Mahir Güvenin asistanlığını yaparken aynı zamanda orada bulunan öğrencilere eğitim verdi. Bu sürecin yanı sıra Selahattin Aydın, Süleyman Çağlayan, Yusuf Ziya Aygen, Oğuz Ege gibi bir çok sanatçı ile çalıştı. Şu anda çalışmalarına Atölye20 Kültür ve Sanat Buluşma Noktası’nda devam etmektedir.

 

Yaş Grubu: 12 ve üstü

Katılımcı Sayısı: 8

0212 325 5002

  • Sepetiniz boş...