Demir Heykel Atölyesi

Demir heykel tekniklerini öğrenerek, metal heykel yapabileceğiniz tek atölye.

Eğer metal heykel yapımı ile ilgileniyorsanız Atölye20 metal heykel atölyesine hoş geldiniz.

Demir heykel atölyesi, Heykeltıraş Sevgi Karay’ın önderliğinde, atölye yardımcıları ile yürütülmektedir. Atölye başlangıcında ilk etapta atölyeyi, malzemeleri ve malzemeyi şekillendirme teknikleri üzerine konuşuyoruz. Metal heykel yapımında alet kullanımını ve güvenliğini ise çalışmalara başlamadan katılımcıya aktarıyor, tüm süreç boyunca da projelerin en güvenli şekilde tamamlanması için destek veriyoruz.

İlk derslerde dövme, kaynaklama, sıcak büküm yöntemlerini anlatılıyor. Sonrasında program dahilindeki projelerle teknikleri birlikte kullanmayı ya da projeye göre doğru tekniğin seçilmesi ve uygulanması ile devam ediliyor.

Program dahilindeki tüm teknikleri içeren projeler tamamlandıktan sonra ise düşündüğünüz heykel formunu, birlikte çalışarak, projelendirme aşamasından, demir malzemesi ile hayata geçirmeye kadar tüm süreçleri birlikte yürütüyoruz.

Atölye20 Heykel atölyelerine katılarak belli bir seviyeye ulaştıktan sonra atölyemiz yönlendirmesi ile kişisel ya da karma sergilere katılımınız için destek sağlıyoruz.

Atölye20’nin ve Atölye20 sanatçılarının daha önce katıldığı sergiler;

 

Kullanılan Malzemeler : Metal ve metal ile ilgili tüm ekipman

Yapım Teknikleri : Teknik ekip eşliğinde metal heykel üretimine dair uygulamalar

Eğitmenler : Sevgi Karay – Heykeltraş

Teknik Ekip: Hasan Yıldırım, Ferhat Özgök

Eğitim Dili: Türkçe, Almanca, İngilizce, Farsça

Demir atölyesine katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İletişim

Atölye20 Buluşma Noktası’nın da kurucularından olan Sevgi Karay 1965 yilinda Almanya’da doğdu.  İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı ve sonra 1986-1991 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi-Güzel Sanatlar Akademisi Heykel Bölümünde okudu.  Ilk kisisel sergisini 1993 yılında Artisan Sanat Galesinde açtı.  1999 ve 2001 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi, Sahne Görüntü ve Tiyatro bölümünde malzeme dersleri verdi. 1992’de eşi Hayri Karay ile beraber Karay Dekorasyon adıyla atölyelerini kurdular.  Burada hem heykel çalışmalarına hem de kendi tasarladığı dekoratif objelerin ve mimari dekorasyon elemanlarının üretimien devam etmektedir. Ayrıca 2016 yılından beri Atölye20’de heykel eğitimleri vermektedir.

Yaş Grubu: 18 ve üstü

Katılımcı Sayısı: 3

0212 325 5002

  • Sepetiniz boş...