Tematik ve Kurumsal Etkinlikler

Talep doğrultusunda kapalı gruplara özel etkinlikler düzenlemekteyiz.
Kurumsal Etkinlikler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Geçmiş Etkinlikler

21 Mayıs 2023

Bahçeşehir Üniversitesi Genç Tema Klübü ile Ahşap Oyuncak Atölyesi 

Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte Klüp üyeleri ile ahşaptan oyuncaklar yaptık.  İyi niyetlerle yapılmış moral oyuncakları depremzedelere gönderildi.

 

Bahçeşehir Üniversitesi Genç TEMA Kulübü Kimdir ?

2018 senesinde kurulan ve TEMA Vakfına bağlı yürütülen bir toplulukluktur. TEMA Vakfı’nın vizyon, misyon ve değerlerini; hedef ve stratejilerini doğrultusunda yönetir. Çalışma arkadaşlarıyla birlikte genç bireylere eğitim vermek, doğayı korumak ve sürdürülebilir yaşama yönlendirmeye yönelik etkinlikler düzenlemeyi amaçlar. Etkinlikleri düzenlerken de en güzel şekilde vakit geçirmek için gayret gösterir.

 

İlgili Bağlantılar:

https://www.instagram.com/baugenctema/

27 Nisan 2023

Tarsus Amerikan Koleji Mezunları Özel Film Gösterimi : BİNA

 

Heykeltraş Sevgi Karay’ın galerisinde gerçekleştirdiğimiz bu gecede BİNA filmini, yönetmeni Orçun Berham ve başrol oyunucusu İhsan Önal ile birlikte izledik.

18:30 BİNA Filmi Özel Gösterimi

20:45 Orçun Berham Ve İhsan Önal ile Söyleşi

 

Yönetmen Orçun Behram’ın ilk uzun metrajı Dünya prömiyerini 2019’da Toronto Film Festivali’nde yaptı.

39.İstanbul Film Festivali’nde En İyi İlk Film, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Müzik ve Juri Özel Ödülü olmak üzere 4 ödül kazandı.

53.Sinema Yazarları Derneği Ödüllerinde En İyi Müzik, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Fantastik Film olmak üzere 3 ödül aldı.

2019 Utopiales: Nantes Uluslararası Bilim Kurgu Film Festivali’nde Juri Mansiyon ödülünü aldı.

Filmin çeşitli adaylıkları dışında 56. Antalya Film Festivali’nde

‘98 mezunumuz  İhsan Önal En İyi Erkek Oyuncu Ödülü için aday gösterildi.

 

İlgili Bağlantılar:

https://www.instagram.com/ihsanonal/?hl=en

https://www.imdb.com/name/nm10121252/

 

21 Ocak 2023

Tarsus Amerikan Koleji Mezunları Özel Film Gösterimi : SELFIE!

Tarsus Amerikan Koleji Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi ile birlikte düzenlediğimiz bu gecede 2009 mezunlarımızdan Gökcan İlbay’ın 2022 yılı sonunda İtalya’da finalist olduğu kısa filmi “Selfie!” ‘nin özel gösterimini gerçekleştirdik.

Ardından yapımcı ve yönetmen mezunumuz Jo Amado ile film üzerine söyleştik.

Tarsus Amerikan Koleji Sanat Klübümüzün katılımcıları da kendi hikaye ve projeleriyle gecemizi renklendirdi.

 

Selfie | Kısafilm

 

Sinopsis:

Günümüz İstanbul’unda güneşli bir sabaha uyanan Selman ve Fidan, hayatlarının çoğunu, diğer bütün Milennial’lar gibi bolca sosyal medyada paylaşarak geçirmektedir. Günün birinde, bir kafede karşılaşıp tanışan, kısaca Sel ve Fi, akşam buluşmaya karar verir. Ancak onların hayatlarını, telefonlarından takip eden arkadaşları, hiç beklemedikleri bir sahneyle karşılaşacaklardır.

 

Fikrimin İnce Selfisi

Bütün dünya bir sahne, bütün kadın ve erkekler de haliyle oyunculardır. Herkesin sahne girişi ve çıkışı vardır; hatta her birinin birbiriyle kurduğu iletişim ve ilişki bir oyundur. Bu rolleri üslenenler değişir, dünya değişir ama sahne değişmez; roller değişmiş gibi gözükse de aslında aynıdır. Dün Shakespeare’in yazıya aldığı bu sosyal izlenimi, bugün sinemada görmek çok da beklenmedik bir şey değil. Zaten bilmediğiniz veya görmediğiniz bir şeyi size sunmaya çalışmıyorum. Siz de nasıl telefonunuzun ön kamerasını açıp bir selfie çekmeye karar verince bir anda bir aynayla karşılaşır gibi suratınızı görüp tanıdığınız ama belki saçı birbirine girmiş bir simayı seyrediyorsanız; Selfi de, aslında kendi hayatımıza açtığımız bir ön kamera. Neyse lafı daha da uzatmayayım, benim sizden tek beklentim… Beklenti mi? Ne kadar saçma bir kelime. Siz ‘oynat’a basın, sıkıldığınız yere kadar izleyin. Eğer beğenirseniz de bir selfie çekersiniz artık.

 

Gökcan İlbay Kimdir?

Bölüm 1:

Doğdum, büyüdüm, Tarsus Amerikan Koleji’ne gittim.

Bölüm 2:

Los Angeles’tan Ho Chi Minh City’ye kadar uzanan kariyerimde, fark yaratan ve problem çözen işler ürettim. Reklam yapım aşamasında ve fikir üretiminde bulundum. Pre-prodüksiyon (fikir yazımı, board çizimi, görsel çalışma) yanında post-prodüksiyon (kurgu, ses, renk) ve marka sunumu yaptım. Ho Chi Minh City’de Malcolm Soh ile, Kuala Lumpur’da Barney Chua ile çalıştım. Ödül kazanan kısa-filmlerim, TV’de yayınlanmış belgeselim ve deneysel Instagram hikayelerim var. Beyoğlu’nda doğdum, Nişantaşı’nda büyüdüm, Beverly Hills çocuğuyum. Khmer İmparatorluğu sınırlarında yaşadım. Sabaha karşı uyanıp ahali ile Arsenal maçları izledim.

Bölüm 3:

Her kahraman gibi eve döndüm. Deneyimlerimi, bizi biz yapan değerlerle harmanlayıp, bana küçükken ilham ve yol gösterici olmuş, büyünce de dost ve yoldaş olmaya devam eden abla ve abilerim gibi lider olma yolunda ilerliyorum. Hepinizi çok seviyorum.

  • Sepetiniz boş...