Ahşap Atölyesi

Ahşap Atölyesi

Niyetiniz ister hobi ister profesyonel olsun, Ahşap eğitimini öğrencilerimize akademik bir yaklaşım ile öğretiyoruz. Atölye20 ahşap atölyesine heykel yapımı ya da tasarladığınız objeleri yapma hedefi ile katılabilirsiniz. İlk derslerde öncelikle ahşabı işlemek için gereken el aletlerinin en güvenli şekilde nasıl kullanılacağını öğretiyoruz. Ahşap için kullanılan, ölçü alma, ahşabı kesme, ahşap oyma, birleştirme, zımpara, dolgu, boyama ve cilalama gibi süreçler hakkında bilgilendiriyoruz. Basit obje yapımı ile başlayıp, zamanla öğrencilerimizi ileri seviye ahşap ve heykel yapmaya yönlendiriyoruz.
Heykel ve obje yapımında malzemeye göre yapılacak projeyi önceden tasarlamak hem yapım sürecini hem de malzemenin en verimli kullanılması için önemli. Bu yüzden de projeye başlamadan doğru planlama yapmayı, malzemeye göre projeyi oluşturma mantığını ilk derslerden itibaren anlatmaya başlıyoruz.

 

Eğitmenler : Hayri Karay – Heykeltraş,  Gülce Çağın – Heykeltraş

Kullanılan Malzemeler : Ahşap ve ahşap oyma ekipmanı

Yapım Teknikleri : Planlama, ölçü alma, ahşap kesme, oyma, birleştirme, zımpara, dolgu, boyama, cilalama

Eğitim Dili: Türkçe, Almanca, İngilizce, Farsça

 

Atölyemiz her hafta Çarşamba ve Pazar günleri 12:00 – 17:00 saatleri arası yapılmaktadır.

Heykel atölyesine katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

İletişim

Hayri Karay

1952 Balıkesir’de doğdu. 1970-1975 de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi’nde Heykel ögrenimi gördü. 1976-1984 Öğretim üyeliği yardımcılığı yaptı ve heykel atelyelerinde eğitici-öğretmen olarak çalışmaya başladı. Yüksek öğretimde doktora karşılığı olarak “Sanatta Yeterlilik” kariyerini aldı. Doçentlik tezi olarak “Heykel Sanatında Geometri” adı altında araştırmalı kitabını yazdı.

 

Gülce Çağın

1996 yılında doğdu. 2014 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesinden mezun oldu. Gülercan Hacıoğlu ve Zeynep Özdemir atölyelerinde resim eğitimi aldı. 2015 – 2023 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümünde lisansını tamamladı. Eğitimi sırasında ahṣap sempozyumlarına, karma sergilere ve yarışmalara katıldı. Şu anda çalışmalarına Atölye20 Kültür ve Sanat Buluşma Noktası’nda devam etmektedir.

 

Yaş Grubu: 12 ve üstü

Katılımcı Sayısı: 8

0212 325 5002

  • Sepetiniz boş...