Renkler ve Formlar

Özellikle çocuklar için tasarlamış olduğumuz “Renkler ve Formlar Atölyesi”nde amacımız; çocuklara teorik ve teknik sanat bilgileri ile hareket alanları oluşturarak bu alanlar içinde kendi potansiyellerini keşfetmelerini ve hayal kurmalarını,  atölyemizde bizlerle birlikte çalışan heykeltraş ve ressamlarımızla birlikte  ilham ve yaratım süreçlerini birlikte deneyimlemelerini sağlamak.

Ayrıca yapılacak etkinliklerde dünya sanat tarihinden özgün bir tema seçerek,  bu tema çerçevesinde yapılmış bir eser ve sanatçısını tanıtarak, kullandığı teknikleri keşfederek de çocukların bakış açısını zenginleştirmeyi hedefliyoruz. Böylece çocuklar çeşitli malzemeler kullanarak, yeni teknikleri deneme imkanı bulacak ve kendi tasarımlarını üretecekler.

Kazanımlar: Sanat tarihi ile ilgili bilgilendirme ve öğrendiklerini yansıtabileceği alan oluşturma, fırça ile boya tekniğini öğrenme, çamur kullanarak heykel yapma, görsel zekayı geliştirme, görsel kıyaslama ve analiz yeteneğini artırma, özgün tarzını bulma ve kişisel yaratıcılığını keşfetmeyi sağlama.

Kullanılan Mlazemeler: Akrilik boya, sulu boya,çamur,çeşitli fırçalar, kuru boya, tuval.

Yapım Teknikleri: Kağıt üzerine akrilik, kuru boya ve sulu boya tekniği, tuval üzerine akrilik tekniği, çamur ile heykel yapma tekniği

NOT: Kullanılacak el aletleri çocukların kullanımına uygun özelliktedir.  Malzemeler Atolye20 tarafından karşılanmaktadır.

Yaş Grubu:

Katılımcı Sayısı: x

Tarih: Her

Katılım Ücreti: Tek seferlik

  • Sepetiniz boş...