Ahşap Oyuncak ve Müzik Aletleri Yapımı

Ahşap Oyuncak ve Müzik Aletleri yapım atölyemizde, çocuklarla beraber oyuncak ve ritm enstrümanları yapıyoruz.

İki seferlik katılımlarda, iki defada bitirilebilecek kolaylıkta oyuncak veya enstrüman yapmaktayız.

Daha uzun süreli katılımlarda ise, daha karmaşık oyuncak veya müzik aleti yapımı seçilebilir.

Kazanımlar: Temel el aletleri kullanımı ( mini matkap, el testeresi, çekiç, eğe), koordinasyon, el becerisi, gelişim, analitik düşünce teknikleri, yaratıcılık ve problem çözümü; kendi yaptığı oyuncak veya müzik aletine sahip olma.

Kullanılan Malzemeler: Kontrplak, masif çam ahşap

Yapım Teknikleri: Planlama, ölçü alma, ahşap kesme, birleştirme, zımpara, dolgu, boyama, cilalama

NOT: Kullanılacak el aletleri çocukların kullanımına uygun özelliktedir.  Malzemeler Atolye20 tarafından karşılanmaktadır.

Eğitmenler

Sevgi Karay 1965 yılında Almanya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi Adana’da tamamladı ve sonra 1986-1991 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi-Güzel Sanatlar Akademisi Heykel Bölümünde okudu. İlk kisisel sergisini 1993 yılında Artisan Sanat Galesinde açtıktan sonra çok sayıda kişisel ve karma sergiler hazırladı. 1999 ve 2001 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi, Sahne Görüntü ve Tiyatro bölümünde malzeme dersleri verdi. 1992’de eşi Hayri Karay ile beraber Karay Dekorasyon adıyla atölyesini kurdu. Burada hem heykel çalışmalarına hem de kendi tasarladığı dekoratif objelerin ve mimari dekorasyon elemanlarının üretimine, Atölye 20’ de Gezici Atölye ile çalışmalarına devam etmektedir.

Deniz Coşkun 1978’de İstanbulda doğdu. 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldu. 2003 yılında kendi şirketini kurana kadar yurt içi ve yurt dışında çeşitli firmalarda 3 boyutlu modelleme , karakter tasarımları ve animasyonlar yaptı. Aynı zamanda kendi atölyesinde çeşitli malzemelerle tasarımlarına devam etti. Çalışmalarına kendi kurduğu Ka-Bum Görsel Sanatlar’da ve Atölye 20 ile Gezici Atölye’de devam etmektedir.

Can Duru 1988’de İstanbul’da doğdu. Eğitimini Chelsea College of Art and Design ve Brighton Üniversitesinde 3 Boyutlu Tasarım ve El Sanatları bölümünde tamamladı. Üniversite eğitiminde ahşap, metal, plastik ve seramik atölyelerinde çeşitli çalışmalarda bulundu. Bu sırada Ebru Sanatıyla tanıştı ve kendini bu alanda da geliştirdi. Üniversite bitirme projesi ve tezini Ebru çalışmalarının ahşap objelerin yüzeyine uygulanması üzerine yaptı. Mezuniyetinden sonra Türkiye’ye dönüp çeşitli firmalarda 3 Boyutlu Tasarım Sorumlusu olarak çalıştı.  Çalışmalarına Atölye 20 ile Gezici Atölye’de devam etmektedir.

Yaş Grubu:

Katılımcı Sayısı: x

Tarih: Her

Katılım Ücreti: Tek seferlik

  • Sepetiniz boş...