Seramik Takı Atölyesi

Topraktan Takıya

Yediklerimiz kadar, tene dokunanlarda da doğalı aradığımız bu günlerde, size takılarınızı seramikten tasarlama şansı veren bir atölye sunuyoruz.
Kendi dokunuşlarınızla, bir kolye, bir bilezik ya da küpe yapabilirsiniz. İster takı koleksiyonunuza ekleyin, ister sevdiklerinize hediye edin.

—Başlangıç Seviyesi—

Doğal, sağlıklı, boyasız toprak renginde
Farklı ölçü ve biçimlerde seramik (pişmiş toprak) boncuk ve aksesuarlar

1. Hafta-3 saat

Tasarlama
Şekillendirme
Doku çalışmaları
Pişirime hazırlama

2. Hafta 2 saat

Pişirilmiş boncukları
İpe dizim
Montaj ( Farklı materyallerle zenginleştirme )
Sonlandırma

• Tüm malzemeler atölyemiz tarafından karşılanacak,
• 5 saat sonunda tasarladığınız takıyı gerçekleştirmiş olarak teslim alacaksınız.

ALEV OSKAY

1970 İstanbul’da doğdu. 1990 MSÜ GSF Seramik ve Cam Ana Sanat Dalından mezun oldu. Yüksek lisansını İTÜ Görsel ve Çevresel Sanat Programı’nda tamamladı. Özel kurumlarda seramik dersleri verdi. Çocuklar, yetişkinler, engelliler, otizm ve dawn sendromlu çocuklar gibi pek çok farklı gruplarla seramik çalışmaları yaptı. İstanbul’da 2000 yılında kendi atölyesini, 2004 yılında İKÜ seramik atölyesini kurdu. Üniversitede, yurtiçi ve yurtdışında pek çok “workshop” düzenledi. Üç kişisel, kırkın üzerinde karma sergide çalışmaları yer aldı. Seramik müzesi, Eczacıbaşı ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır. Çocukluğundan beri takıya ilgi duyan sanatçı, çok farklı malzemelerle yıllar içinde çalışmayı sürdürdü. Halen üniversitede ve kendi atölyesinde seramik dersleri vermeyi ve üretmeyi sürdürmektedir.

Yaş Grubu: 12 ve üstü

Katılımcı Sayısı: 8

Tarih: 20/27 Mayıs 11:30-13:30 ve 14:00-17:00

Katılım Ücreti: 2 Hafta, 5 Saat 220 TL

  • Sepetiniz boş...